تجلیل از 9 سنبله اولین سالگرد آزادی کشور از اشغال امریکا

baghlan_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۲۹ - ۱۴:۱۳
BU

اداره پوهنتون بغلان نهم سنبله اولين سالگرد پر افتخار آزادی کشور از اشغال امریکایی ها را با برگزاری محفل با شکوهی جشن گرفت

جلسه با تلاوت آیات کلام الله مجید آغاز گردید، سپس رئیس این نهاد تحصیلی محترم پوهنیار گل الرحمن رحمانی ضمن خیر مقدم گفتن به حاضرین به اهمیت استقلال، ایمان قوی، رشادت ها و فداکاری های مجاهدین اشاره نمود، بعد پوهندوی امین الله فطرت تحت عنوان جامعه شناسی اشغال و استقلال و پوهندوی دکتور مولوی عبدالواحد لیاقت رئیس پوهنځی شرعیات در مورد سهم ملا و منبر در دستیابی به استقلال ابراز سخن فرمودند، پوهندوی محمد الله وردک رئیس پوهنځی تعلیم و تربیه زیر عنوان پیام های روز استقلال و راه های حفاظت آن و پوهندوی عبدالخالق صارم روی موضوع نقش سیاست و مذاکرات سیاسی در استقلال سخنرانی کردند، به تعقیب آن پوهنمل عبدالجلیل هاشمی استاد ادبیات پشتو با زمزمه نمودن پارچه شعر حماسی احساسات شنونده گان را به حرکت در آورد، قاری شیرعلی لکن خیل ترانه خوان مشهور و عبدالواحد جلالی نیز با سرودن ترانه های در مورد استقلال و آزادی بر زیبایی این محفل افزودند و در پایان پوهنیار قاری محمد جاوید نسیمی معاون امور محصلان علاوه بر ارایه سخن در مورد نقش جوانان و محصلین در استقلال با دعای خیر جلسه را خاتمه داد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۷/۶ - ۱۰:۱
Background image

پوهنمل گل الرحمن رحمانی به حیث معاون امور علمی و مولوی نورالله درویش به صفت رئيس پوهنځی شرعیات پوهنتون بغلان معرفی شدند.

به روز دوشنبه مؤرخ ۱۴۰۲/۷/۳ھ.ش که مصادف است با ۱۴۴۵/۳/۱۰ھ.ق رئيس قبلی پوهنتون بغلان پوهنمل گل الرحمن رحمانی به حیث معاون امور علمی و مولوی نورالله درویش به صفت رئيس پوهنځی شرعیات این. . .

شنبه ۱۴۰۲/۶/۱۸ - ۱۴:۵
Background image

معرفی رییس جدید پوهنتون بغلان

به روز چهارشنبه مؤرخ ۲۰/۲/۱۴۴۵ھ.ق که برابر است با۱۵/۶/۱۴۰۲ھ.ش، مولوی صدیق الله خالد منصور به حیث رئيس جدید پوهنتون بغلان معرفی و به کار آغاز نمود.

در مراسم معرفی موصوف پوهنمل گل الرحمن. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۴/۲۹ - ۱۴:۱۱
Background image

امتحان کانکور سال ۱۴۰۲ھ.ش ولایت بغلان امروز مؤرخ ۱۴۴۴/۱/۳ھ.ق د ساحه حسین خیل پوهنتون بغلان آغاز گردید

امتحان کانکور سال ۱۴۰۲ھ.ش ولایت بغلان امروز مؤرخ ۱۴۴۴/۱/۳ھ.ق د ساحه حسین خیل پوهنتون بغلان آغاز گردید

درمراسم افتتاح امتحان مذکور علاوه بر هیئت اعزامی اداره ملی امتحانات، والی ولایت. . .

BACK TO NEWS