تجلیل از 9 سنبله اولین سالگرد آزادی کشور از اشغال امریکا

baghlan_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۲۹ - ۱۴:۱۳
BU

اداره پوهنتون بغلان نهم سنبله اولين سالگرد پر افتخار آزادی کشور از اشغال امریکایی ها را با برگزاری محفل با شکوهی جشن گرفت

جلسه با تلاوت آیات کلام الله مجید آغاز گردید، سپس رئیس این نهاد تحصیلی محترم پوهنیار گل الرحمن رحمانی ضمن خیر مقدم گفتن به حاضرین به اهمیت استقلال، ایمان قوی، رشادت ها و فداکاری های مجاهدین اشاره نمود، بعد پوهندوی امین الله فطرت تحت عنوان جامعه شناسی اشغال و استقلال و پوهندوی دکتور مولوی عبدالواحد لیاقت رئیس پوهنځی شرعیات در مورد سهم ملا و منبر در دستیابی به استقلال ابراز سخن فرمودند، پوهندوی محمد الله وردک رئیس پوهنځی تعلیم و تربیه زیر عنوان پیام های روز استقلال و راه های حفاظت آن و پوهندوی عبدالخالق صارم روی موضوع نقش سیاست و مذاکرات سیاسی در استقلال سخنرانی کردند، به تعقیب آن پوهنمل عبدالجلیل هاشمی استاد ادبیات پشتو با زمزمه نمودن پارچه شعر حماسی احساسات شنونده گان را به حرکت در آورد، قاری شیرعلی لکن خیل ترانه خوان مشهور و عبدالواحد جلالی نیز با سرودن ترانه های در مورد استقلال و آزادی بر زیبایی این محفل افزودند و در پایان پوهنیار قاری محمد جاوید نسیمی معاون امور محصلان علاوه بر ارایه سخن در مورد نقش جوانان و محصلین در استقلال با دعای خیر جلسه را خاتمه داد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۳:۵۹
Background image

محترم شـ.یخ مولـ.وی صاحب نـ.داء مـحـ.مـد نـ.دیم وزير تحصیلات عالی امـ.ارت ا.ا از پوهنتون بغلان دیدن نمود.

جناب وزیر صاحب با رهبري و استادان پوهنتون بغلان در دفتر این ریاست جلسه برگزار نمود که در این جلسه مسؤلین و استادان این نهاد علمی مشکلات و پیشنهادات خویش را با وزیر صاحب شریک ساختند که. . .

شنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲ - ۱۳:۵۳
Background image

محفلی به مناسبت آشناسازی محصلان جدیدالشمول پوهنحی زراعت با محیط آکادمیک، در تالار این پوهنحی برگزار گردید

به روز چهارشنبه مورخ  ۱۴۰۲/۹/۲۸ محفلی به مناسبت آشناسازی محصلان جدیدالشمول پوهنحی زراعت با محیط آکادمیک، در تالار این پوهنحی برگزار گردید.

محفل با تلاوت قرآن کریم توسط یک تن از محصلان. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۲۰ - ۱۱:۵۰
Background image

سفر هیت ریاست نظارت و ارزیابی وزارت تحصیلات عالی به پوهنتون بغلان

چهار شنبه مؤرخ ۲۳ /۵ /۱۴۴۵ھ.ق که مصادف است با ۱۴۰۲/۹/۱۵ ھ.ش اعضای ریاست نظارت و ارزیابی وزارت تحصیلات عالی تحت رهبری محترم قاری سیدالرحمن منیب آمر نظارت و ارزیابی امور اکادمیک ریاست. . .

BACK TO NEWS